Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Ilisimatusarfik-QAR+TAR<Indikativ<hantutsiuteqqip<Indikativ<han+LIakisooq<flertal<Lokalisnuliaq+MIU-U<Interrogativ<duqallunaaq-NNGUR+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duEsbjerg+MIU-QAR<Indikativ<han+LItutsiuteqqip+GALUAR<Interrogativ<dukalaaleq-NNGUR-SSA<Indikativ<vi+LIqallunaaq<ental<Terminalis+LUtaa-SSA+GALUAR<Indikativ<DeMigGentofte+MIU-NNGUR-SSA<Participium<jeg+LUqallunaaq-NNGUR-SSA<Indikativ<hanoqaaseq+MIU-U+TAR<Interrogativ<duIlisimatusarfik<ental<Absolut+LINanortalik<Absolut+LInuliaq-QAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duEsbjerg+MIU-U<Indikativ<jeg+LItutsiuteqqip+TAR<Interrogativ<duoqaaseq-QAR<Indikativ<vi+LUoqaasilerisoq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegoqaaseq+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIEsbjerg<Absolut+LIGentofte<Instrumentalis+LUsuli+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LInuliaq-NNGUR-SSA<Indikativ<jegoqaasilerisoq<ental<Terminalis+LISisimiut+MIU-QAR<Indikativ<han+LIeqqumiitsuliortoq<flertal<Lokalis+LInuliaq-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegEsbjerg<Lokalis+LUukioq<flertal<InstrumentalisManiitsoq+MIU<ental<InstrumentalisNarsaq<Instrumentalisaap<Partikeleqqumiitsuliortoq+MIU-U-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIKangerlussuaq+MIU-LIRI+TAR<Participium<jegpiareer<Indikativ<hanQasigiannguit<Absoluteqqumiitsuliortoq-U<Indikativ<jeg+LIukioq-U<Indikativ<jeg+LIqallunaaq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<hannajugaqar<Interrogativ<duoqaasilerisoq<ental<Lokalis+LIkunngi-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUIlisimatusarfik-QAR+TAR+GALUAR<Indikativ<hannajugaq-QAR-SSA+GALUAR<Participium<jegtaa+GALUAR<Indikativ<DeHamAvanersuaq+MIU<ental<Absolut+LIillu+MIU-U<Indikativ<vi+LUIlloqqortoormiut<Absolut+LUkunngi<ental<Lokalis+LUSisimiut+MIU<ental<InstrumentalisIvittuut+MIU-U<Interrogativ<duoqaaseq-LIRI<Interrogativ<duQaqortoq<Instrumentalissuli<Indikativ<jegKangaatsiaq+MIU-QAR<Indikativ<hanNanortalik+MIU-NNGUR+GALUAR<Indikativ<vi+LIateq-QAR-SSA<Participium<jegNuuk<TerminalisNuuk+MIU-QAR<Indikativ<han+LIKangerlussuaq+MIU-LIRI+TAR-SSA<Participium<jeg+LIillu-QAR-SSA<Participium<jeg+LUnajugaq-LIRI+TAR<Indikativ<hanpiareer-SSA<Indikativ<jeg+LIQaqortoq+MIU-QAR<Indikativ<han+LIEsbjerg+MIU-U+TAR<Indikativ<jegManiitsoq<Lokalisnuliaq-NNGUR-SSA<Participium<jeg+LIkunngi-NNGUR-SSA<Indikativ<jeg+LIkunngi-QAR+TAR+GALUAR<Interrogativ<duPaamiut+MIU<flertal<Instrumentalis+LIoqaasilerisoq<flertal<Instrumentalis+LIakisooq-QAR-SSA<Indikativ<han+LITasiilaq+MIU-NNGUR<Interrogativ<dututsiuteqqip-SSA<Indikativ<jegGentofte+MIU<flertal<Instrumentaliseqqaama-SSA<Interrogativ<DuHamQasigiannguit<Absolut+LIFinland+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<vieqqumiitsuliortoq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegUummannaq+MIU-LIRI+GALUAR<Indikativ<jeg+LUtutsiuteqqip<Participium<jegnajugaqar<Indikativ<jegeqqaama-SSA+GALUAR<Indikativ<DeHamUummannaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LIsuli+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUkunngi-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegkunngi+MIU<flertal<InstrumentalisEsbjerg<Instrumentalis+LUnajugaq<ental<Instrumentalis+LIsuli<Indikativ<han+LIilinniar-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LUillu-QAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIAasiaat+MIU-LIRI+GALUAR<Interrogativ<dusuli<Participium<jeg+LIsuli+TAR-SSA<Indikativ<jeg+LUukioq<flertal<Instrumentalis+LUaap<Partikel+LUTasiilaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LU