Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
suli+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LUeqqumiitsuliortoq-U<Participium<jegEsbjerg+MIU<flertal<Instrumentaliskunngi-QAR<Interrogativ<duataata+MIU-LIRI+TAR<Indikativ<viKangaatsiaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jegillu-NNGUR+TAR-SSA<Interrogativ<dukalaaleq-NNGUR+TAR-SSA<Indikativ<vi+LUIlloqqortoormiut<Lokalis+LInajugaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<dupiareer+TAR-SSA<Indikativ<jeg+LUeqqumiitsuliortoq+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LUtutsiuteqqip+TAR<Participium<jeg+LUManiitsoq+MIU<ental<Terminalis+LIeqqaama+TAR<Indikativ<JegJer+LUPaamiut+MIU<ental<TerminalisManiitsoq+MIU<ental<Lokalis+LIkunngi-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUeqqumiitsuliortoq-QAR+TAR+GALUAR<Interrogativ<duSisimiut+MIU-NNGUR<Participium<jegsuli+GALUAR<Participium<jeg+LIateq-QAR-SSA<Participium<jegUummannaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LUNanortalik<Absolut+LUIvittuut+MIU-NNGUR+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUManiitsoq+MIU-NNGUR+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LUUummannaq<Terminalis+LInajugaq+MIU-U<Interrogativ<duIlulissat+MIU-LIRI+TAR<Indikativ<hanilinniar+GALUAR<Indikativ<vi+LIAasiaat+MIU-LIRI<Indikativ<jegtaa<Indikativ<DeHam+LIManiitsoq+MIU-U<Indikativ<han+LUEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<dukunngi-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LIPaamiut+MIU-LIRI-SSA<Participium<jegTasiilaq<Lokalis+LIoqaasilerisoq-U+GALUAR<Participium<jegEsbjerg+MIU-U-SSA<Indikativ<han+LUSisimiut+MIU-LIRI+GALUAR<Indikativ<han+LIKangaatsiaq+MIU<ental<AbsolutUummannaq+MIU-U-SSA<Participium<jegEsbjerg<Lokalistaa<Indikativ<DeHamGentofte<Absolut+LUIlloqqortoormiut+MIU-U+TAR<Indikativ<jegnajugaq<ental<Absolut<minIlulissat+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jegKangerlussuaq+MIU<flertal<Instrumentalissuli+GALUAR<Indikativ<han+LIkalaaleq-NNGUR-SSA<Participium<jegpiareer<Participium<jeg+LIIlisimatusarfik-QAR-SSA<Indikativ<hanqallunaaq-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duFinland<Absolutkunngi<flertal<Instrumentalisakisooq-NNGUR+GALUAR<Indikativ<han+LIKangerlussuaq+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Interrogativ<dusuli+GALUAR<Indikativ<jeg+LUQaqortoq<AbsolutAasiaat<Instrumentalis+LIqallunaaq<flertal<LokalisAvanersuaq<Terminalis+LIGentofte+MIU<ental<Lokalis+LUPaamiut+MIU<ental<Absolut+LIIvittuut+MIU<flertal<Lokalisateq-U+TAR<Interrogativ<duIvittuut+MIU-NNGUR+GALUAR<Interrogativ<dukunngi-QAR+TAR+GALUAR<Interrogativ<dupiareer-SSA<Participium<jegIvittuut<Absolut+LIillu+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegeqqumiitsuliortoq-QAR+TAR<Participium<jegPaamiut+MIU<ental<Lokalis+LIeqqaama<Indikativ<DeMigtutsiuteqqip-SSA<Participium<jeg+LUIlloqqortoormiut+MIU<flertal<Lokalis+LIUummannaq+MIU<ental<Absolut+LUsuli-SSA<Indikativ<hanNarsaq+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<duukioq-U+GALUAR<Interrogativ<duManiitsoq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LUManiitsoq<TerminalisIvittuut+MIU-U<Interrogativ<duEsbjerg+MIU-U+GALUAR<Participium<jegAvanersuaq+MIU-U+TAR<Participium<jegeqqumiitsuliortoq-U-SSA<Indikativ<hanFinland+MIU-U<Participium<jeg+LIoqaaseq-QAR-SSA<Interrogativ<duUpernavik+MIU-LIRI+GALUAR<Interrogativ<duqallunaaq<ental<Instrumentalis+LIkalaaleq-U+TAR<Interrogativ<duQaqortoq<Lokalis+LIManiitsoq+MIU-LIRI+GALUAR<Participium<jegukioq-NNGUR-SSA<Indikativ<hanPaamiut+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LIPaamiut+MIU-U+TAR-SSA<Indikativ<vi+LUukioq-NNGUR+GALUAR<Indikativ<han+LIillu+MIU<flertal<Lokalis+LIQeqertarsuaq+MIU<flertal<Lokalis