Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Esbjerg+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIillu-NNGUR-SSA<Participium<jegIvittuut+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUIvittuut+MIU-NNGUR-SSA<Indikativ<jegpiareer+TAR-SSA<Indikativ<jeg+LUkunngi-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegnuliaq<ental<Absolut<min+LUpiareer-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUilinniar<Indikativ<vi+LIakisooq-U+TAR+GALUAR<Participium<jegoqaaseq-U+GALUAR<Participium<jeg+LUManiitsoq+MIU-U<Interrogativ<duilinniar+TAR+GALUAR<Participium<jegukioq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIeqqumiitsuliortoq<ental<Instrumentalis+LUataata<flertal<Instrumentalisilinniar+TAR+GALUAR<Interrogativ<duateq-U-SSA<Interrogativ<duEsbjerg+MIU<ental<Instrumentaliskunngi-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUNanortalik+MIU-U-SSA+GALUAR<Interrogativ<dukunngi+MIU-QAR<Indikativ<hanillu<flertal<Lokalisoqaaseq-LIRI+TAR<Indikativ<jegNarsaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LIkunngi<flertal<Lokalis+LIakisooq<flertal<Lokalisnajugaq+MIU-U+GALUAR<Participium<jegtaa<Indikativ<JegJer+LIoqaaseq-U<Participium<jeg+LIataata+MIU-U+TAR<Participium<jegNuuk<Terminaliskunngi-QAR+GALUAR<Indikativ<han+LINarsaq<Absolut+LItutsiuteqqip+GALUAR<Interrogativ<duIvittuut+MIU-U-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIoqaasilerisoq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUqallunaaq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LINanortalik<Instrumentalistutsiuteqqip+TAR<Participium<jeg+LIukioq-U+GALUAR<Interrogativ<dutaa+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<DeMigUummannaq+MIU-U+GALUAR<Indikativ<han+LUNarsaq+MIU<flertal<Instrumentalis+LUeqqaama+TAR-SSA<Indikativ<DeMigateq-LIRI+GALUAR<Indikativ<jegManiitsoq+MIU-U<Indikativ<han+LIkunngi-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegFinland+MIU<ental<Instrumentalis+LUsuli-SSA+GALUAR<Indikativ<vinuliaq<flertal<LokalisEsbjerg+MIU<flertal<Instrumentalis+LUkalaaleq<ental<InstrumentalisManiitsoq+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LUnajugaqar-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIPaamiut+MIU<flertal<Instrumentalis+LUPaamiut+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LIukioq<ental<Lokalis+LInajugaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duKangaatsiaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jegsuli<Participium<jeg+LUakisooq-NNGUR-SSA<Indikativ<han+LIakisooq-U+TAR<Indikativ<vikunngi<ental<Lokalis+LUNarsaq<Lokalis+LUEsbjerg<TerminalisIlulissat+MIU-U<Participium<jegUummannaq<Terminalis+LUkalaaleq-NNGUR<Indikativ<jeg+LUateq+MIU-U<Interrogativ<dunuliaq-QAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duqallunaaq-NNGUR+TAR<Indikativ<han+LIkalaaleq-U+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<dunuliaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LInuliaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LUateq-LIRI-SSA<Participium<jeg+LIIvittuut+MIU<flertal<Lokalis+LIUpernavik+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<dupiareer<Indikativ<vi+LIqallunaaq-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegEsbjerg+MIU-NNGUR+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LInuliaq+MIU-U<Indikativ<han+LUukioq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<hanqallunaaq-NNGUR-SSA<Indikativ<han+LUAasiaat+MIU-LIRI<Interrogativ<dueqqaama+GALUAR<Indikativ<JegJeroqaaseq-QAR-SSA<Participium<jegoqaaseq<ental<Lokalis+LIoqaaseq-LIRI+GALUAR<Interrogativ<duataata<flertal<Lokalis+LIFinland+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LUeqqumiitsuliortoq<ental<Instrumentalis+LIKangerlussuaq+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegeqqaama-SSA<Indikativ<JegJer+LUnajugaq<flertal<Lokalis+LItutsiuteqqip+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<hanilinniar-SSA+GALUAR<Participium<jegUummannaq<Terminalistutsiuteqqip+GALUAR<Indikativ<vi+LIPaamiut+MIU-QAR<Indikativ<han+LI