Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Esbjerg+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<viKangaatsiaq+MIU-LIRI<Participium<jegnajugaq-NNGUR<Participium<jegkalaaleq<ental<Terminalisanaana+MIU-U+TAR-SSA<Interrogativ<duanaana-LIRI<Indikativ<jeg+LIkunngi+MIU-NNGUR-SSA<Participium<jeg+LIeqqaama+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<DeHamKangaatsiaq+MIU-LIRI+GALUAR<Participium<jegFinland<Absolut+LIEsbjerg+MIU<ental<TerminalisUpernavik+MIU-U+GALUAR<Indikativ<jeg+LIQaqortoq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<viFinland+MIU<flertal<Instrumentaliskalaaleq-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jegManiitsoq+MIU<flertal<Lokalis+LUAasiaat<LokalisPaamiut<Instrumentalisoqaasilerisoq+MIU-U+TAR<Interrogativ<dunuliaq<flertal<Lokalis+LUEsbjerg+MIU<ental<Lokalis+LUFinland+MIU-U<Participium<jegtaa-SSA<Indikativ<JegJer+LUnuliaq+MIU<ental<Terminalisqallunaaq-QAR-SSA<Indikativ<han+LUPaamiut+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<viaap<Partikel+LUillu<ental<Terminalis+LUanaana<ental<Lokalis+LInajugaq+MIU-LIRI+TAR-SSA<Indikativ<hanoqaaseq-NNGUR-SSA<Participium<jegtassa<Partikel+LUqallunaaq-NNGUR-SSA<Indikativ<han+LUkunngi-QAR<Indikativ<jegateqar<Participium<jeg+LINarsaq+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUKangaatsiaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<jegtutsiuteqqip<Participium<jegeqqumiitsuliortoq+MIU-U<Indikativ<han+LIakisooq<ental<Absolut+LIIvittuut+MIU-U<Indikativ<hanqallunaaq<ental<Absolut+LIKangaatsiaq+MIU-QAR<Indikativ<hanNarsaq<LokalisIvittuut+MIU-NNGUR+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUukioq<ental<Instrumentaliskalaallisut<Partikel+LUQaqortoq<Absolut+LIpiareer-SSA<Indikativ<hanakisooq-U+GALUAR<Participium<jegQasigiannguit<LokalisGentofte+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LUillu<flertal<Instrumentalis+LIeqqumiitsuliortoq+MIU<flertal<Instrumentalis+LIkalaaleq-NNGUR-SSA<Interrogativ<dunajugaq<ental<AbsolutEsbjerg+MIU-U+GALUAR<Participium<jegoqaaseq-LIRI+TAR<Participium<jegSisimiut+MIU-QAR<Indikativ<hanIlulissat<Absolut+LUQeqertarsuaq<Lokalis+LIqallunaaq-QAR+GALUAR<Indikativ<han+LIFinland+MIU-U-SSA<Indikativ<viGentofte+MIU-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegSisimiut+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegsuli+TAR-SSA<Interrogativ<duakisooq-QAR+GALUAR<Indikativ<han+LIoqaasilerisoq-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duAasiaat+MIU-LIRI-SSA<Participium<jegIvittuut+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duakisooq<ental<Terminalis+LUEsbjerg<Instrumentalis+LIKangaatsiaq<Lokaliskalaaleq<flertal<Lokalis+LIilinniar+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIpiareer<Indikativ<hanqallunaaq-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<visuli+TAR+GALUAR<Indikativ<han+LUTasiilaq+MIU-NNGUR+GALUAR<Participium<jegoqaasilerisoq+MIU-U+TAR-SSA<Interrogativ<dukalaaleq<ental<Instrumentalisoqaaseq-NNGUR<Participium<jeg+LIQeqertarsuaq+MIU-NNGUR+TAR-SSA<Indikativ<vi+LUsuli+TAR+GALUAR<Indikativ<jeg+LIPaamiut<Lokaliseqqumiitsuliortoq+MIU-LIRI+TAR<Indikativ<jeg+LIIlulissat+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jegpiareer+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<dututsiuteqqip<Indikativ<jeg+LIsuli-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LITasiilaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duKangaatsiaq<Terminalis+LUkunngi+MIU-QAR<Indikativ<han+LUNuuk+MIU-U+GALUAR<Participium<jeg+LIpiareer+GALUAR<Interrogativ<dututsiuteqqip+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIqallunaaq<ental<Instrumentalisoqaaseq-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<jegeqqumiitsuliortoq<flertal<Instrumentalis+LUtutsiuteqqip-SSA+GALUAR<Participium<jeg