Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Kangerlussuaq<Instrumentalis+LITasiilaq<Instrumentaliskalaaleq-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jegSisimiut+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<duillu-QAR+GALUAR<Indikativ<viIlisimatusarfik+MIU-QAR<Indikativ<han+LIoqaasilerisoq-QAR<Indikativ<jeg+LInuliaq-U<Participium<jeg+LIoqaaseq-LIRI+TAR+GALUAR<Indikativ<vipiareer+TAR+GALUAR<Indikativ<hanukioq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<hannuliaq-LIRI+TAR<Participium<jegEsbjerg+MIU-U<Indikativ<jegManiitsoq<Lokalis+LIManiitsoq+MIU-LIRI+TAR<Participium<jeg+LUIvittuut+MIU-NNGUR+GALUAR<Interrogativ<dukalaallisut<Partikel+LIkalaaleq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LIakisooq-U+TAR+GALUAR<Participium<jegNuuk<Lokalis+LUeqqaama+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<DeMig+LInajugaqar-SSA<Interrogativ<dueqqaama-SSA<Indikativ<JegJerSisimiut<LokalisUummannaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LIpiareer-SSA<Participium<jegQeqertarsuaq+MIU-NNGUR<Participium<jegEsbjerg+MIU<flertal<Instrumentalis+LIaap<Partikel+LIataata-U+GALUAR<Participium<jeg+LUqallunaaq-NNGUR-SSA<Indikativ<hanAasiaat+MIU-LIRI+TAR+GALUAR<Participium<jegManiitsoq<Absolut+LItutsiuteqqip<Interrogativ<duSisimiut<Absolut+LUoqaaseq-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jeg+LUillu-QAR+TAR+GALUAR<Participium<jegillu-QAR+TAR<Interrogativ<duanaana-LIRI+TAR<Participium<jegEsbjerg+MIU-U-SSA<Participium<jeg+LUGentofte+MIU-NNGUR<Interrogativ<duilinniar-SSA+GALUAR<Indikativ<jegManiitsoq+MIU-U<Interrogativ<duIvittuut+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIPaamiut+MIU-LIRI+TAR+GALUAR<Interrogativ<duoqaaseq<ental<Absolutilinniar<Indikativ<vi+LIKangaatsiaq+MIU-LIRI<Interrogativ<duIlisimatusarfik<flertal<Instrumentalis+LUsuli+TAR+GALUAR<Indikativ<hanPaamiut+MIU-NNGUR+TAR-SSA<Indikativ<jeg+LUilinniar<Participium<jeg+LInajugaq<ental<TerminalisIlloqqortoormiut<Absolut+LIKangaatsiaq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegsuli<Participium<jegUpernavik<LokalisNuuk+MIU-NNGUR<Interrogativ<duQasigiannguit<Absolutkalaaleq<flertal<Instrumentalistaa-SSA<Indikativ<DeHam+LIkunngi<flertal<LokalisIvittuut+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duKangerlussuaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<han+LIukioq-QAR-SSA<Indikativ<han+LUqallunaaq-U+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LIManiitsoq+MIU-LIRI<Interrogativ<dusuli-SSA<Indikativ<hanTasiilaq+MIU-NNGUR-SSA<Indikativ<vi+LUNarsaq<Absolut+LIkunngi-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duukioq-QAR<Indikativ<han+LIKangerlussuaq+MIU<flertal<Lokalis+LUUpernavik+MIU-LIRI+GALUAR<Interrogativ<dupiareer-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIUummannaq<Absolut+LIQeqertarsuaq<Terminalis+LUQaqortoq<Terminalis+LUNanortalik+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegeqqumiitsuliortoq+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<jegKangerlussuaq<Instrumentaliskunngi+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegukioq-NNGUR<Indikativ<han+LUIlloqqortoormiut<Lokalis+LUeqqaama-SSA<Indikativ<DeHam+LUPaamiut+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LIpiareer+TAR<Interrogativ<duNanortalik+MIU-U-SSA<Participium<jegoqaaseq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIukioq<ental<AbsolutFinland<Lokalis+LItutsiuteqqip-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIFinland<Absolut+LIGentofte+MIU-NNGUR-SSA<Participium<jeg+LUSisimiut+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegAasiaat+MIU-LIRI<Interrogativ<duEsbjerg<Instrumentalisqallunaaq-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duFinland+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIKangerlussuaq+MIU<flertal<Lokalis