Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Narsaq<Lokalis+LIEsbjerg+MIU-U<Participium<jegtamarmik<Adjektiv+LUNarsarsuaq<AbsolutGentofte+MIU<flertal<LokalisKangaatsiaq<Instrumentalis+LUqallunaaq-QAR+TAR-SSA<Interrogativ<dukalaaleq-U+GALUAR<Indikativ<han+LIeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duqallunaaq-NNGUR<Indikativ<han+LIIlloqqortoormiut+MIU-LIRI<Indikativ<han+LUkunngi+MIU-QAR<Indikativ<han+LUFinland<Instrumentalis+LUAvanersuaq<Absolutilinniar<Indikativ<vi+LIoqaaseq-QAR-SSA<Indikativ<jegpiareer+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<viKangerlussuaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LUoqaaseq+MIU-U-SSA<Indikativ<jegakisooq-U+GALUAR<Indikativ<han+LUEsbjerg+MIU-LIRI<Participium<jegIvittuut<InstrumentalisAasiaat+MIU-QAR<Indikativ<han+LIataata<flertal<Instrumentalis+LUIvittuut<Absolut+LIillu+MIU-QAR<Indikativ<hanKangerlussuaq<Absolut+LUoqaaseq-NNGUR-SSA<Indikativ<jegpiareer+TAR+GALUAR<Indikativ<hanQaqortoq<Terminalis+LUNuuk<Absolut+LUNarsaq+MIU<flertal<Instrumentalis+LUkunngi-QAR<Indikativ<vi+LIpiareer<Participium<jegnajugaq+MIU-LIRI+GALUAR<Participium<jegpiareer-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUeqqumiitsuliortoq<ental<Lokalissuli+GALUAR<Indikativ<jeg+LUUummannaq+MIU-LIRI+GALUAR<Indikativ<jeg+LUIvittuut<Lokalis+LIoqaaseq+MIU-U-SSA<Indikativ<hanillu-QAR+TAR-SSA<Participium<jeg+LIManiitsoq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIqallunaaq-U-SSA<Interrogativ<duIlisimatusarfik-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<hanKangaatsiaq<Absolut+LIoqaasilerisoq-QAR+TAR<Participium<jegAasiaat+MIU<flertal<Lokalisateq<ental<Lokalisoqaaseq-U+GALUAR<Participium<jeg+LUqallunaaq<flertal<Lokalis+LIilinniar+TAR+GALUAR<Participium<jegFinland<InstrumentalisFinland+MIU-U+GALUAR<Indikativ<jeg+LIanaana-LIRI<Participium<jeg+LUtamarmik<Adjektiv+LIsuli+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegeqqumiitsuliortoq-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegoqaasilerisoq-QAR<Interrogativ<duNarsaq+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duIvittuut+MIU<ental<Instrumentalis+LIpiareer-SSA<Indikativ<han+LItutsiuteqqip<Indikativ<hanilinniar-SSA+GALUAR<Participium<jegeqqaama+TAR+GALUAR<Indikativ<JegJer+LIeqqaama+TAR<Indikativ<JegJer+LINanortalik+MIU-NNGUR+TAR+GALUAR<Indikativ<hanpiareer<Participium<jeg+LUTasiilaq<Terminalis+LIsuli-SSA+GALUAR<Indikativ<hannuliaq<ental<Absolutkunngi+MIU-QAR<Indikativ<hansuli<Indikativ<vi+LIUummannaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LUGentofte<Instrumentalisanaana<flertal<Lokalis+LIIvittuut+MIU-QAR<Indikativ<han+LUakisooq-QAR-SSA<Indikativ<han+LINanortalik<Terminalisnajugaq<ental<Lokalis+LIKangerlussuaq+MIU-LIRI+TAR<Participium<jegoqaaseq-QAR<Indikativ<vi+LUFinland+MIU-QAR<Indikativ<hanIvittuut+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LIIvittuut+MIU<flertal<Lokalis+LIilinniar+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegeqqumiitsuliortoq<flertal<InstrumentalisKangaatsiaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jegQeqertarsuaq<Instrumentalis+LIEsbjerg+MIU<flertal<Instrumentalisakisooq-NNGUR+GALUAR<Indikativ<hananaana+MIU-NNGUR+GALUAR<Participium<jegoqaaseq-U+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LIillu-QAR+TAR<Indikativ<jegtassa<Partikelanaana+MIU-QAR<Indikativ<han+LIeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA<Participium<jegakisooq-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jeg+LIQasigiannguit<LokalisNuuk+MIU-U<Indikativ<vi+LI