Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Ivittuut<Absolutkunngi-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<hankunngi-QAR+TAR<Interrogativ<duSisimiut+MIU-U+GALUAR<Interrogativ<duillu-U+TAR<Participium<jegkalaaleq-U+GALUAR<Indikativ<han+LIUpernavik+MIU-U<Interrogativ<duIvittuut+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duQeqertarsuaq+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA<Participium<jegoqaaseq-NNGUR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duSisimiut<Lokalis+LUsuli+GALUAR<Indikativ<vi+LIkunngi+MIU<ental<Absolut+LUManiitsoq+MIU-LIRI+TAR<Participium<jeg+LUFinland+MIU-U-SSA<Indikativ<viqallunaaq-QAR-SSA<Indikativ<han+LIpiareer-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUtutsiuteqqip<Participium<jeg+LUUummannaq<Lokalisillu-QAR<Indikativ<jegkunngi-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegQeqertarsuaq+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<dusuli-SSA<Participium<jeg+LUSULI<Partikelnuliaq<ental<Absolut<minEsbjerg+MIU-U<Indikativ<jeg+LUnajugaqar<Participium<jegNuuk+MIU-U<Interrogativ<dueqqaama-SSA+GALUAR<Indikativ<DeHamateq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIanaana+MIU-U-SSA<Indikativ<jegEsbjerg+MIU-U<Indikativ<jegoqaaseq-QAR-SSA<Indikativ<viEsbjerg<Terminalis+LIqallunaaq-U+GALUAR<Indikativ<jegsuli-SSA<Participium<jeg+LIeqqaama+TAR+GALUAR<Indikativ<DeMig+LIillu-U+GALUAR<Indikativ<han+LIUpernavik+MIU-LIRI+GALUAR<Interrogativ<duUummannaq<Instrumentalis+LIKangaatsiaq+MIU-LIRI<Interrogativ<duPaamiut+MIU-U<Participium<jeg+LIUummannaq<Instrumentalisataata+MIU<ental<Terminalispiareer-SSA+GALUAR<Interrogativ<duKangerlussuaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LUnuliaq-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegTasiilaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duoqaaseq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegNarsarsuaq<Terminalis+LIeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIAvanersuaq+MIU<flertal<Lokalis+LIManiitsoq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUukioq-U+GALUAR<Participium<jegukioq-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<dunajugaq+MIU-U+GALUAR<Participium<jegUummannaq+MIU-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegakisooq<flertal<Lokaliskunngi<ental<AbsolutEsbjerg+MIU-U+TAR<Participium<jeg+LIeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegEsbjerg+MIU-U-SSA<Indikativ<han+LUkalaallisut<PartikelManiitsoq<InstrumentalisEsbjerg<Absolut+LIManiitsoq+MIU-U+TAR-SSA<Participium<jegEsbjerg+MIU-QAR<Indikativ<han+LIPaamiut+MIU-LIRI+TAR+GALUAR<Indikativ<jeg+LISisimiut<AbsolutTasiilaq<Lokalis+LIeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA<Interrogativ<duAasiaat+MIU-U+TAR-SSA<Interrogativ<duataata<ental<Absolut<min+LInajugaq+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUeqqaama+TAR+GALUAR<Interrogativ<DuHamNanortalik<LokalisAvanersuaq<Absolut+LItutsiuteqqip<Indikativ<viPaamiut+MIU-LIRI+TAR+GALUAR<Interrogativ<dueqqumiitsuliortoq-LIRI+TAR+GALUAR<Indikativ<jeg+LUnajugaq+MIU-U+TAR<Interrogativ<dusuli+TAR-SSA<Participium<jeg+LUanaana-U-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUSisimiut<Instrumentalis+LUeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA<Indikativ<vi+LUqallunaaq-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jegPaamiut+MIU-U+GALUAR<Indikativ<vi+LUsuli+TAR+GALUAR<Indikativ<han+LIUpernavik<LokalisKangerlussuaq+MIU-U-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUGentofte<Terminalissuli+GALUAR<Indikativ<jegNarsaq<Instrumentalisillu-QAR+TAR-SSA<Indikativ<han+LUpiareer-SSA<Participium<jeg+LIEsbjerg+MIU-QAR<Indikativ<hanukioq-NNGUR+GALUAR<Indikativ<hanNarsarsuaq<Terminalis+LUKangerlussuaq<Instrumentalis+LI