Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
nuliaq<ental<Absolut<min+LIkunngi+MIU-QAR<Indikativ<hansuli+TAR+GALUAR<Indikativ<jeg+LIKangaatsiaq<Absolutukioq-U+TAR<Indikativ<vi+LUEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA<Indikativ<viqallunaaq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIIvittuut+MIU-QAR<Indikativ<hanManiitsoq<Terminalisilinniar-SSA<Indikativ<jeg+LIKangaatsiaq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegnuliaq-LIRI+TAR<Participium<jeg+LIkalaaleq-U<Participium<jegqallunaaq-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<dueqqumiitsuliortoq+MIU-LIRI+TAR<Indikativ<jeg+LIUummannaq+MIU<ental<Absolut+LUkunngi-QAR<Indikativ<viilinniar-SSA<Indikativ<vi+LIFinland+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<jegakisooq<ental<InstrumentalisAasiaat+MIU-LIRI+GALUAR<Interrogativ<dupiareer+TAR-SSA<Interrogativ<duateq-LIRI<Indikativ<jeg+LItutsiuteqqip+GALUAR<Indikativ<jegkunngi-QAR+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LIsuli+TAR-SSA<Indikativ<vi+LIIlisimatusarfik<flertal<Lokalis+LUeqqumiitsuliortoq+MIU-U-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIFinland+MIU-U<Indikativ<jegeqqumiitsuliortoq-QAR+TAR<Participium<jegakisooq-U-SSA+GALUAR<Interrogativ<duTasiilaq+MIU-U-SSA<Indikativ<jeg+LIFinland+MIU-U+TAR-SSA<Indikativ<jegPaamiut+MIU<flertal<Instrumentalis+LUillu+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duTasiilaq+MIU-U+TAR-SSA<Participium<jeg+LIAvanersuaq+MIU-U+GALUAR<Interrogativ<dututsiuteqqip+TAR+GALUAR<Indikativ<han+LIPaamiut<Absolut+LUsuli<Indikativ<vi+LUeqqaama<Indikativ<DeMigIvittuut<Instrumentalis+LIAvanersuaq<Terminalis+LUakisooq-U+GALUAR<Participium<jegPaamiut+MIU-NNGUR+TAR<Indikativ<han+LINuuk<InstrumentalisIlulissat<Instrumentalis+LUFinland<Absolutsuli+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIIlloqqortoormiut+MIU-LIRI+GALUAR<Interrogativ<duqallunaaq<ental<InstrumentalisIlloqqortoormiut<Lokalis+LIataata+MIU<ental<Terminaliskalaaleq-U-SSA+GALUAR<Participium<jegeqqaama-SSA+GALUAR<Indikativ<DeHamilinniar-SSA+GALUAR<Interrogativ<duanaana-QAR-SSA<Participium<jegQeqertarsuaq+MIU-LIRI<Indikativ<han+LItutsiuteqqip<Participium<jegkalaaleq<ental<Absolut+LUqallunaaq<flertal<Instrumentalis+LUeqqaama+TAR<Indikativ<JegJer+LIUummannaq+MIU-U+TAR-SSA<Interrogativ<dupiareer+TAR-SSA<Indikativ<vi+LIsuli+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LIManiitsoq<AbsolutNuuk+MIU-U<Indikativ<vi+LUFinland+MIU-U<Participium<jegsuli+GALUAR<Participium<jeg+LUkalaaleq-QAR-SSA<Indikativ<hanEsbjerg+MIU<ental<TerminalisIlisimatusarfik<flertal<Instrumentalis+LUilinniar<Indikativ<jegQeqertarsuaq<LokalisEsbjerg+MIU-LIRI+TAR-SSA<Participium<jeg+LUillu+MIU-QAR<Indikativ<han+LIoqaaseq<ental<Absolut<minFinland+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jegQasigiannguit<Lokalis+LUIlloqqortoormiut+MIU-NNGUR+TAR+GALUAR<Participium<jeganaana+MIU-U+GALUAR<Participium<jegSisimiut+MIU-NNGUR<Interrogativ<duQasigiannguit<Instrumentalis+LIUpernavik<Instrumentalis+LUukioq<ental<Lokalis+LIsuli<Participium<jeg+LUAasiaat+MIU-LIRI+TAR-SSA<Interrogativ<dututsiuteqqip<Indikativ<jeg+LIKangaatsiaq+MIU<ental<Lokalis+LIKangaatsiaq+MIU-LIRI<Interrogativ<duoqaaseq<ental<Absolut+LUkunngi-U-SSA<Indikativ<vinuliaq<ental<Terminalis+LIukioq-NNGUR-SSA<Indikativ<hanqallunaaq-U+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LIUummannaq<Lokalis+LIKangerlussuaq<LokalisUpernavik+MIU-U<Interrogativ<duIlisimatusarfik-QAR+TAR+GALUAR<Indikativ<hanIvittuut+MIU-QAR<Indikativ<han+LI