Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Esbjerg<Instrumentaliseqqumiitsuliortoq-LIRI+TAR+GALUAR<Interrogativ<duilinniar+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LInuliaq-NNGUR-SSA<Participium<jeg+LIKangerlussuaq<Absolutsuli<Indikativ<jegoqaaseq-U<Indikativ<jegnuliaq-QAR<Interrogativ<duUummannaq<Terminalis+LUillu-QAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duKangerlussuaq<InstrumentalisPaamiut+MIU-U+GALUAR<Indikativ<vi+LUNanortalik<AbsolutNanortalik+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegsuli+TAR+GALUAR<Participium<jegeqqaama+GALUAR<Indikativ<DeMig+LIUpernavik+MIU-U-SSA+GALUAR<Participium<jegkunngi-QAR-SSA<Interrogativ<dunajugaq<ental<Absolut<mineqqumiitsuliortoq-QAR+TAR-SSA<Participium<jegSisimiut+MIU-U-SSA<Indikativ<vi+LIukioq<ental<Absolut+LUAasiaat+MIU-LIRI+TAR-SSA<Interrogativ<duGentofte+MIU-LIRI<Interrogativ<dukunngi-QAR-SSA<Indikativ<vi+LUateq-QAR+TAR+GALUAR<Interrogativ<duPaamiut+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duillu-QAR-SSA<Indikativ<han+LUataata+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duUummannaq<Lokalisoqaaseq-U<Indikativ<vi+LIkunngi<ental<Terminalis+LUKangerlussuaq+MIU-NNGUR<Interrogativ<dupiareer-SSA<Indikativ<han+LUqallunaaq-QAR<Indikativ<han+LIqallunaaq-U-SSA<Indikativ<vi+LIFinland<Instrumentalis+LIUummannaq<Lokalis+LIqallunaaq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LITasiilaq<Instrumentalis+LIateq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIakisooq<ental<Lokalis+LIIlloqqortoormiut+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIIvittuut+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LIUummannaq+MIU-LIRI+GALUAR<Indikativ<jeg+LUanaana+MIU-U-SSA<Indikativ<jegEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<dueqqumiitsuliortoq-LIRI+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LUUummannaq<Absolut+LUkunngi-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegFinland+MIU<ental<Absolutanaana+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUPaamiut+MIU<ental<Absolutukioq-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jeg+LIEsbjerg+MIU-LIRI+GALUAR<Indikativ<jeg+LUeqqumiitsuliortoq-U+TAR+GALUAR<Indikativ<jegQasigiannguit+MIU<flertal<Lokaliskunngi-LIRI+TAR-SSA<Participium<jeg+LUIvittuut+MIU-QAR<Indikativ<hanoqaaseq-QAR<Indikativ<vi+LUUpernavik+MIU-LIRI+TAR-SSA<Indikativ<jegeqqumiitsuliortoq<ental<Absolut+LITasiilaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duUummannaq+MIU<ental<Absolut+LUilinniar-SSA<Indikativ<jeg+LUIlloqqortoormiut+MIU-LIRI+TAR-SSA<Indikativ<jegeqqumiitsuliortoq-QAR+TAR<Participium<jegnajugaq<ental<Instrumentalisillu<flertal<Instrumentalis+LIanaana+MIU-LIRI+GALUAR<Indikativ<jeg+LUoqaaseq-LIRI<Indikativ<jegNarsaq+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duillu+MIU-U+GALUAR<Interrogativ<duukioq-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LUeqqaama+GALUAR<Indikativ<DeHam+LINuuk+MIU-QAR<Indikativ<han+LItaa-SSA<Indikativ<DeMig+LUQeqertarsuaq+MIU<ental<Terminalis+LIqallunaaq-U<Participium<jeg+LInajugaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duanaana+MIU-NNGUR+GALUAR<Participium<jegeqqumiitsuliortoq+MIU-QAR<Indikativ<han+LUNuuk<Terminalis+LIateqar<Participium<jeg+LIFinland+MIU-U<Participium<jeg+LIakisooq-U-SSA<Participium<jegqallunaaq-NNGUR-SSA<Indikativ<hanSisimiut+MIU<flertal<Instrumentalis+LIFinland+MIU<flertal<Lokalis+LUIlloqqortoormiut<Lokalis+LIqallunaaq<ental<Instrumentalis+LIManiitsoq+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<duManiitsoq+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duoqaaseq<flertal<Instrumentalis+LUPaamiut+MIU<ental<Terminalis+LIukioq-NNGUR+TAR-SSA<Indikativ<jegoqaaseq<ental<Absolut<min+LUukioq-QAR+TAR<Indikativ<hanQaqortoq+MIU-LIRI<Participium<jegilinniar-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg