Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Illoqqortoormiut+MIU-LIRI+GALUAR<Interrogativ<dupiareer+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIKangaatsiaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<han+LInuliaq-QAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duNanortalik<Terminalis+LIoqaaseq-LIRI<Indikativ<jeg+LUpiareer+TAR<Indikativ<jeg+LIeqqumiitsuliortoq-LIRI+TAR-SSA<Participium<jegnajugaqar<Participium<jegkunngi-NNGUR-SSA<Indikativ<jeg+LIateq-U+TAR-SSA<Participium<jeg+LIFinland+MIU<flertal<Instrumentalisqallunaaq-U+TAR<Interrogativ<duEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA<Indikativ<hanManiitsoq+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Participium<jegillu-QAR+TAR+GALUAR<Interrogativ<duFinland+MIU<ental<LokalisManiitsoq+MIU-U<Indikativ<han+LUpiareer-SSA<Participium<jegSisimiut+MIU-U<Indikativ<jeg+LIManiitsoq<Instrumentalis+LUeqqumiitsuliortoq-NNGUR<Participium<jeganaana<ental<Instrumentalis+LIillu-QAR+GALUAR<Indikativ<viaamma<Partikel+LUAvanersuaq<Terminalis+LUNanortalik+MIU-QAR<Indikativ<han+LIUpernavik+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<dupiareer+TAR+GALUAR<Interrogativ<dututsiuteqqip+GALUAR<Participium<jeg+LISisimiut<Instrumentalis+LUQaqortoq+MIU-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duataata<flertal<Instrumentalis+LUpiareer+GALUAR<Indikativ<han+LIKangaatsiaq<Lokalis+LUFinland+MIU-U-SSA+GALUAR<Participium<jegQeqertarsuaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LUillu+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<dueqqaama-SSA+GALUAR<Indikativ<DeHamqallunaaq-QAR<Indikativ<han+LUillu-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIIvittuut+MIU-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jegManiitsoq+MIU<ental<Terminalis+LIEsbjerg+MIU<flertal<Instrumentalis+LUilinniar<Interrogativ<duIlloqqortoormiut+MIU-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LISisimiut+MIU<ental<Instrumentalisukioq-NNGUR<Indikativ<han+LUateq-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUKangaatsiaq<Instrumentalis+LUsuli+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegnajugaq+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUukioq-U-SSA+GALUAR<Participium<jegilinniar+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIeqqaama+TAR+GALUAR<Indikativ<JegJer+LIManiitsoq+MIU-U<Participium<jeg+LIeqqumiitsuliortoq-QAR<Participium<jeg+LIkunngi-QAR+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LIPaamiut+MIU-QAR<Indikativ<han+LIqallunaaq-QAR<Indikativ<han+LIkalaaleq-U+TAR<Interrogativ<duilinniar-SSA<Indikativ<jeg+LUAvanersuaq+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<duManiitsoq+MIU-U+GALUAR<Participium<jegTasiilaq+MIU-U-SSA<Indikativ<jeg+LIpiareer+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIeqqaama+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<JegJer+LUnajugaq<ental<Terminalis+LIeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA<Indikativ<vi+LUIlulissat+MIU<ental<Absolutsuli<Interrogativ<dusuli-SSA+GALUAR<Participium<jegsuli+TAR-SSA<Indikativ<jegAasiaat+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIKangerlussuaq+MIU-QAR<Indikativ<hanoqaaseq-QAR<Indikativ<hanTasiilaq+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duillu-QAR-SSA<Indikativ<han+LUEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA<Indikativ<viUummannaq+MIU<ental<Absolut+LUilinniar+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegilinniar-SSA+GALUAR<Interrogativ<dueqqaama+TAR+GALUAR<Indikativ<JegJerkalaaleq-U<Participium<jegkalaaleq-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUIlisimatusarfik<ental<Absolutqallunaaq<flertal<Lokalis+LUilinniar<Indikativ<vi+LIoqaasilerisoq-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<dukunngi-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegIlloqqortoormiut+MIU-LIRI<Indikativ<han+LUoqaasilerisoq-QAR+TAR<Participium<jegFinland+MIU-QAR<Indikativ<han+LIManiitsoq<Terminalisoqaasilerisoq-U+GALUAR<Participium<jegManiitsoq<Absolut+LUoqaaseq-LIRI<Participium<jeg+LInuliaq+MIU-NNGUR-SSA<Indikativ<jegilinniar+GALUAR<Indikativ<vi+LI