Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Esbjerg+MIU-LIRI<Indikativ<hanUummannaq+MIU-NNGUR+GALUAR<Participium<jeg+LIukioq-U<Indikativ<jeg+LIAasiaat<Instrumentalis+LIeqqaama+TAR-SSA<Interrogativ<DuHamEsbjerg+MIU<ental<LokalisFinland<Terminalis+LIIvittuut+MIU<ental<TerminalisIvittuut+MIU-U-SSA+GALUAR<Interrogativ<dutaa+GALUAR<Indikativ<DeHamNuuk+MIU-U<Indikativ<vi+LIkunngi-QAR-SSA<Indikativ<jegnajugaq+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUanaana+MIU-QAR<Indikativ<han+LIQasigiannguit<Lokalis+LUQeqertarsuaq<Lokalisoqaaseq-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jeg+LUeqqumiitsuliortoq<ental<Terminalisilinniartitsisoq-NNGUR-SSA<Indikativ<vi+LIqallunaaq-U-SSA<Interrogativ<duQeqertarsuaq<Terminalis+LUTasiilaq+MIU<flertal<LokalisFinland+MIU<flertal<Lokalis+LUkunngi-U<Indikativ<hankalaaleq-U+TAR-SSA<Participium<jeg+LIUummannaq+MIU<flertal<Lokalisoqaaseq-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUeqqaama-SSA<Indikativ<DeMig+LIeqqumiitsuliortoq<flertal<Instrumentaliseqqumiitsuliortoq-LIRI+TAR-SSA<Indikativ<hanEsbjerg+MIU-NNGUR<Indikativ<jeg+LIoqaaseq<flertal<Lokalis+LIAvanersuaq+MIU-U<Interrogativ<duukioq-U-SSA<Participium<jeg+LInuliaq<flertal<Instrumentalis+LUKangerlussuaq+MIU<flertal<Lokalis+LUkunngi-QAR<Indikativ<han+LIeqqumiitsuliortoq+MIU-QAR<Indikativ<han+LISisimiut+MIU-NNGUR<Indikativ<jegEsbjerg+MIU-U<Interrogativ<duukioq-U-SSA<Participium<jegakisooq<flertal<Instrumentalis+LItaa+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<DuHamIlulissat+MIU-U<Indikativ<jegEsbjerg+MIU-U<Indikativ<jegSisimiut+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<duTasiilaq+MIU-NNGUR+GALUAR<Participium<jegaamma<Partikel+LUaamma<PartikelNanortalik<Absolut+LUEsbjerg+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<viPaamiut+MIU<ental<TerminalisTasiilaq<Absolut+LUillu+MIU<flertal<Lokalis+LIEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA<Indikativ<vipiareer+TAR<Participium<jeg+LIoqaaseq-LIRI+TAR+GALUAR<Indikativ<vieqqumiitsuliortoq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegateq-U-SSA<Interrogativ<duQeqertarsuaq+MIU-NNGUR+GALUAR<Indikativ<han+LIPaamiut+MIU-LIRI+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LUpiareer-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIAasiaat+MIU-LIRI-SSA<Participium<jegoqaaseq-NNGUR<Participium<jeg+LIkunngi-QAR+TAR+GALUAR<Participium<jegIlulissat+MIU-LIRI+TAR<Indikativ<hanEsbjerg+MIU-U<Indikativ<vieqqaama-SSA<Interrogativ<DuHamoqaaseq<ental<Lokalis+LIKangerlussuaq<Instrumentalis+LUNanortalik+MIU-QAR<Indikativ<hanNanortalik+MIU<flertal<Instrumentaliskunngi-NNGUR-SSA<Indikativ<jeg+LIqallunaaq-NNGUR-SSA<Indikativ<han+LUIlloqqortoormiut+MIU-U+GALUAR<Interrogativ<duilinniar-SSA+GALUAR<Indikativ<hanoqaasilerisoq<ental<Lokalis+LIkunngi-LIRI+TAR+GALUAR<Participium<jegillu<ental<Terminalis+LUGentofte+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Interrogativ<duukioq-QAR+GALUAR<Indikativ<han+LIQasigiannguit+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<jeg+LUGentofte+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegIlisimatusarfik-QAR<Indikativ<han+LUoqaaseq-QAR-SSA<Participium<jeg+LIeqqumiitsuliortoq<ental<Absolut<minilinniar-SSA<Participium<jeg+LIeqqumiitsuliortoq-LIRI<Participium<jegtutsiuteqqip+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LUGentofte<Absolut+LIsuli<Indikativ<vi+LIEsbjerg+MIU-U<Participium<jegKangerlussuaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<duilinniar+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vitassa<Partikel+LUEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<dunuliaq-U-SSA<Participium<jegAvanersuaq+MIU-U+TAR<Participium<jegPaamiut+MIU-U<Indikativ<vi+LIIvittuut+MIU-U+GALUAR<Interrogativ<du