Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
illu<flertal<Instrumentalis+LIsuli-SSA<Participium<jeg+LIKangerlussuaq<Instrumentalis+LUGentofte+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegillu-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIakisooq-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jeg+LInajugaq-QAR+TAR+GALUAR<Indikativ<jeg+LIqallunaaq-QAR-SSA<Indikativ<hankunngi+MIU-LIRI+GALUAR<Participium<jegqallunaaq<ental<Instrumentalis+LIoqaaseq-LIRI<Interrogativ<dueqqumiitsuliortoq<flertal<Instrumentalis+LUFinland<Instrumentalis+LUkunngi-QAR+TAR-SSA<Participium<jegkalaaleq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegKangaatsiaq+MIU<ental<AbsolutPaamiut+MIU-U+TAR<Participium<jegateq-LIRI<Indikativ<jeg+LIoqaasilerisoq-QAR+TAR<Participium<jegIvittuut+MIU-U-SSA<Participium<jegillu+MIU-QAR<Indikativ<han+LUkunngi<ental<LokalisIlloqqortoormiut+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIeqqumiitsuliortoq<ental<Instrumentalis+LUUummannaq+MIU-QAR<Indikativ<hanukioq-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUKangaatsiaq<TerminalisQeqertarsuaq+MIU-NNGUR+GALUAR<Indikativ<han+LIIlloqqortoormiut+MIU-LIRI<Indikativ<han+LUeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUnajugaq-QAR-SSA+GALUAR<Participium<jegkalaaleq<ental<InstrumentalisKangaatsiaq+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<jegilinniar+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LIakisooq-U-SSA<Participium<jegkunngi-U<Interrogativ<duKangerlussuaq<AbsolutQeqertarsuaq+MIU-U<Indikativ<hanQeqertarsuaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Interrogativ<dueqqaama+TAR-SSA<Interrogativ<DuHamAvanersuaq+MIU-U-SSA<Indikativ<jeg+LIqallunaaq-QAR+GALUAR<Indikativ<han+LIilinniar+TAR+GALUAR<Indikativ<jegEsbjerg+MIU-LIRI<Participium<jegeqqaama-SSA<Indikativ<DeMigeqqumiitsuliortoq-LIRI+TAR-SSA<Participium<jegQaqortoq<Lokalis+LIFinland+MIU-U<Indikativ<vitutsiuteqqip-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LIqallunaaq-U<Interrogativ<duPaamiut+MIU-QAR<Indikativ<hanUummannaq<Terminalis+LUkunngi<ental<Lokalis+LUillu+MIU-U+GALUAR<Indikativ<vi+LUtaa<Indikativ<DeHamkalaaleq-U+GALUAR<Indikativ<han+LIAvanersuaq+MIU-U+GALUAR<Interrogativ<duanaana-QAR+TAR+GALUAR<Indikativ<jegilinniar+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIkalaaleq-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jeg+LUIlulissat<Instrumentalis+LIIlloqqortoormiut+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<duillu-QAR<Indikativ<jeg+LUSisimiut+MIU-NNGUR<Indikativ<jegilinniar-SSA<Indikativ<jegpiareer<Participium<jegtutsiuteqqip-SSA+GALUAR<Indikativ<hanEsbjerg+MIU<flertal<InstrumentalisIvittuut+MIU-LIRI-SSA<Interrogativ<duanaana+MIU-LIRI+GALUAR<Indikativ<jeg+LUtutsiuteqqip-SSA+GALUAR<Interrogativ<duateq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIilinniar-SSA<Participium<jeg+LIUpernavik+MIU-QAR<Indikativ<han+LUukioq-QAR+TAR-SSA<Indikativ<jeg+LIFinland+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LUtutsiuteqqip+TAR<Interrogativ<duukioq<flertal<LokalisQeqertarsuaq+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Interrogativ<duNarsaq<Lokalisillu+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LIUummannaq<Lokalis+LUanaana-QAR-SSA<Participium<jegAvanersuaq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duEsbjerg+MIU-U-SSA<Indikativ<jeg+LIilinniartip<Indikativ<DeMiganaana-U<Participium<jegeqqaama-SSA<Interrogativ<DuHamukioq<ental<Terminalis+LUEsbjerg<Lokalis+LUeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA<Indikativ<vi+LUPaamiut+MIU-LIRI-SSA<Participium<jegillu-QAR<Indikativ<jegUummannaq<Absolut+LUukioq-QAR+TAR-SSA<Indikativ<vi+LIkunngi-QAR+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LIkunngi-QAR<Indikativ<jegoqaaseq-U<Participium<jegsuli<Indikativ<viakisooq<ental<Terminalis+LU