Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
eqqaama+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<DeMig+LIeqqaama+TAR+GALUAR<Indikativ<DeHamFinland<Lokalis+LIoqaasilerisoq<ental<Absolut<min+LUEsbjerg+MIU-NNGUR+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LIsuli+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<hankunngi-U<Indikativ<hantutsiuteqqip+TAR-SSA<Interrogativ<duillu-NNGUR-SSA<Interrogativ<duoqaaseq-LIRI+GALUAR<Interrogativ<dunuliaq+MIU<ental<TerminalisQasigiannguit<Lokalis+LUNanortalik<TerminalisIlulissat<Instrumentalis+LUoqaaseq<ental<Absolut<min+LUilinniar-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIeqqumiitsuliortoq+MIU<flertal<Lokalistutsiuteqqip+TAR<Indikativ<han+LUFinland+MIU-QAR<Indikativ<han+LIEsbjerg+MIU<flertal<Lokalis+LIkunngi<ental<Lokalissuli+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LIAvanersuaq+MIU-LIRI+TAR-SSA<Indikativ<hanEsbjerg+MIU-U-SSA<Interrogativ<duakisooq<ental<LokalisIlloqqortoormiut+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LInajugaq-U<Participium<jegpiareer+TAR-SSA<Indikativ<hanManiitsoq+MIU<ental<Lokalis+LIQeqertarsuaq+MIU-NNGUR+TAR-SSA<Indikativ<vi+LUkalaaleq-NNGUR<Participium<jegSisimiut+MIU-NNGUR-SSA<Participium<jegeqqaama<Indikativ<DeMig+LIQaqortoq+MIU-U<Interrogativ<dueqqumiitsuliortoq<ental<Absolut<min+LIAvanersuaq<Instrumentalis+LIsuli-SSA<Participium<jeg+LUUummannaq+MIU<flertal<Lokalis+LIManiitsoq+MIU-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUEsbjerg+MIU-NNGUR+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<dusuli+TAR<Participium<jegsuli<Indikativ<jegkunngi+MIU-U-SSA+GALUAR<Indikativ<jegoqaaseq-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIFinland<Instrumentalis+LIIvittuut+MIU-LIRI-SSA<Interrogativ<duNuuk+MIU<ental<Lokalis+LIeqqumiitsuliortoq-U<Indikativ<jeg+LIQeqertarsuaq+MIU-U<Participium<jeg+LIKangaatsiaq+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<jegUpernavik+MIU-QAR<Indikativ<han+LIkunngi-NNGUR+TAR-SSA<Indikativ<hanFinland+MIU-LIRI+TAR+GALUAR<Indikativ<jegpiareer+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LUQeqertarsuaq+MIU-U<Interrogativ<duoqaaseq<ental<Absolut<minQaqortoq+MIU-U+GALUAR<Participium<jeg+LIpiareer-SSA<Indikativ<jeg+LIEsbjerg+MIU-U+GALUAR<Indikativ<jeg+LUAvanersuaq+MIU-U-SSA<Interrogativ<duoqaaseq<ental<Instrumentalis+LUqallunaaq<flertal<Lokalis+LUFinland+MIU<flertal<LokalisSisimiut+MIU-U<Indikativ<jeg+LIGentofte<Terminalis+LUQaqortoq<Absolut+LIqallunaaq-U+TAR<Participium<jegkunngi-LIRI+TAR-SSA<Participium<jeg+LUateq+MIU-NNGUR+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<hankunngi-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegnajugaq<ental<Absolut+LUsuli+TAR-SSA<Indikativ<jegUpernavik+MIU-U-SSA+GALUAR<Participium<jegnuliaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LIeqqaama-SSA<Interrogativ<DuHamUummannaq<LokalisUummannaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LIAasiaat+MIU-U+TAR-SSA<Interrogativ<duNarsarsuaq<Terminalis+LIilinniar+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duoqaaseq-QAR<Indikativ<vi+LUkunngi-QAR+TAR<Indikativ<jeg+LIakisooq<ental<Absolutsuli<Interrogativ<dunajugaq+MIU-NNGUR<Participium<jegilinniar+TAR-SSA<Indikativ<visuli+TAR-SSA<Participium<jeg+LIPaamiut+MIU<ental<TerminalisEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA<Indikativ<hanEsbjerg+MIU-NNGUR<Indikativ<jeg+LIkalaaleq<flertal<Instrumentalisanaana-QAR+GALUAR<Participium<jegnuliaq-NNGUR+GALUAR<Participium<jegAasiaat<Lokalis+LUtaa-SSA+GALUAR<Indikativ<DeMigukioq-QAR-SSA<Indikativ<haneqqumiitsuliortoq+MIU-U+TAR<Indikativ<hannuliaq-NNGUR-SSA<Participium<jeg+LIilinniar+TAR+GALUAR<Interrogativ<duSisimiut+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<du