Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Ilisimatusarfik-QAR+TAR+GALUAR<Indikativ<hanIlloqqortoormiut+MIU-LIRI<Indikativ<han+LUkunngi-QAR+TAR<Interrogativ<duManiitsoq+MIU-U+TAR<Participium<jeg+LUateq<ental<Terminalis+LInuliaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LIsuli<Participium<jeg+LIEsbjerg+MIU-U+GALUAR<Indikativ<jeg+LUIlloqqortoormiut+MIU-U+TAR-SSA<Participium<jegataata+MIU-QAR<Indikativ<han+LUFinland+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LIukioq-QAR<Indikativ<han+LIIlloqqortoormiut+MIU<ental<Absolut+LUQeqertarsuaq+MIU-U+GALUAR<Interrogativ<duEsbjerg<Terminalisakisooq-U+TAR<Indikativ<vinuliaq<ental<AbsolutFinland+MIU-U<Interrogativ<dukunngi<flertal<Lokalis+LIeqqumiitsuliortoq+MIU<flertal<LokalisQasigiannguit+MIU-U+TAR<Participium<jeg+LUIvittuut+MIU-U+TAR<Indikativ<han+LUsuli+GALUAR<Indikativ<jeg+LIeqqumiitsuliortoq<flertal<Lokalistutsiuteqqip-SSA<Indikativ<jegkunngi-QAR+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duNanortalik+MIU<ental<Absolut+LUsuli+GALUAR<Indikativ<han+LUTasiilaq<Terminalis+LUataata-U<Indikativ<visuli+TAR-SSA<Indikativ<jegtutsiuteqqip+TAR<Participium<jeg+LUukioq<ental<Terminalis+LUQasigiannguit+MIU-NNGUR+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LUoqaaseq<ental<Instrumentalis+LUEsbjerg+MIU-U+GALUAR<Participium<jegEsbjerg+MIU-LIRI<Indikativ<hannajugaq+MIU-U-SSA+GALUAR<Interrogativ<duManiitsoq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LIkunngi-QAR+TAR<Indikativ<jeg+LItutsiuteqqip+TAR<Participium<jeg+LINanortalik+MIU<ental<Absolutkunngi-QAR<Indikativ<jegoqaaseq-LIRI+TAR+GALUAR<Indikativ<viPaamiut+MIU-U<Indikativ<vianaana<ental<Lokalis+LIEsbjerg+MIU-LIRI+TAR+GALUAR<Participium<jegtutsiuteqqip-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIanaana-NNGUR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duEsbjerg<Absolutsuli+TAR+GALUAR<Indikativ<hanQeqertarsuaq<InstrumentalisEsbjerg<Lokalis+LUManiitsoq<Lokalis+LUNuuk+MIU-U<Participium<jeg+LIUummannaq<Absolutilinniartitsisoq-NNGUR-SSA<Indikativ<vi+LIoqaaseq-U-SSA<Participium<jegpiareer-SSA+GALUAR<Participium<jegqallunaaq-U+GALUAR<Indikativ<jegEsbjerg+MIU-NNGUR+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LIsuli+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LUataata<ental<Absolut<min+LUPaamiut+MIU<ental<Lokalis+LIkunngi-NNGUR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegeqqaama+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<DeHamsuli-SSA<Participium<jeg+LIeqqaama+GALUAR<Indikativ<DeMig+LIEsbjerg+MIU-NNGUR<Indikativ<jeg+LIEsbjerg+MIU-QAR<Indikativ<han+LISULI<Partikeloqaaseq-U+GALUAR<Interrogativ<duillu-U+GALUAR<Indikativ<han+LIFinland+MIU-NNGUR-SSA<Indikativ<han+LUEsbjerg<Instrumentalis+LUNarsaq+MIU-U<Participium<jegNarsarsuaq<Terminalis+LIIvittuut+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<han+LUPaamiut+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Interrogativ<duNarsaq+MIU-U+TAR<Participium<jegtutsiuteqqip<Indikativ<vi+LUateq-QAR<Participium<jegFinland+MIU<ental<Instrumentalis+LUKangerlussuaq+MIU-NNGUR<Participium<jeg+LUkalaaleq<flertal<Instrumentalisqallunaaq-NNGUR-SSA<Indikativ<hanukioq-QAR+GALUAR<Indikativ<hanEsbjerg+MIU-U+TAR-SSA<Participium<jeg+LIpiareer-SSA<Indikativ<jeg+LINuuk+MIU-LIRI+GALUAR<Participium<jegillu-QAR+GALUAR<Indikativ<hanukioq-QAR+GALUAR<Indikativ<han+LIanaana+MIU-LIRI+GALUAR<Indikativ<jeg+LUTasiilaq<Absolutnuliaq-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegQeqertarsuaq+MIU-U<Participium<jeg+LIillu-QAR-SSA<Participium<jegTasiilaq+MIU-U-SSA<Indikativ<hanoqaaseq-LIRI-SSA+GALUAR<Interrogativ<duNarsaq+MIU<flertal<Instrumentalis+LU