Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Sisimiut+MIU-LIRI+GALUAR<Indikativ<han+LIEsbjerg+MIU-U<Participium<jegillu-U+TAR<Participium<jeg+LUAvanersuaq+MIU-LIRI+TAR+GALUAR<Participium<jegeqqumiitsuliortoq-QAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jegoqaaseq-LIRI<Participium<jeg+LUsuli-SSA<Participium<jegEsbjerg+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<jeg+LUakisooq<ental<Absolut+LUKangerlussuaq+MIU-QAR<Indikativ<hanQasigiannguit+MIU-NNGUR+TAR-SSA<Participium<jegoqaasilerisoq<ental<InstrumentalisAasiaat+MIU-LIRI+TAR-SSA<Participium<jegoqaaseq<ental<Terminalis+LINarsaq<Lokalis+LUGentofte+MIU-LIRI<Interrogativ<dusuli+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<han+LUQeqertarsuaq<Lokalis+LIpiareer+TAR+GALUAR<Indikativ<vi+LIQasigiannguit+MIU-NNGUR-SSA<Interrogativ<duTasiilaq+MIU-U+TAR+GALUAR<Indikativ<han+LUanaana<flertal<Lokalis+LIAvanersuaq+MIU-U+TAR<Indikativ<vi+LIKangaatsiaq+MIU-U+GALUAR<Participium<jegillu<ental<Absolut<minnuliaq+MIU-U<Interrogativ<dunajugaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LIeqqaama+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<DeMig+LIIlisimatusarfik-QAR+TAR-SSA<Indikativ<han+LUSisimiut+MIU<flertal<Instrumentalis+LIillu-U+TAR<Participium<jegillu+MIU-QAR<Indikativ<hanoqaaseq-QAR-SSA<Indikativ<jegoqaasilerisoq+MIU-U+TAR<Participium<jegEsbjerg+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegNanortalik+MIU<ental<Absolut+LUQaqortoq+MIU-U+GALUAR<Participium<jeg+LIsuli-SSA<Participium<jeg+LUManiitsoq+MIU-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<vi+LUilinniar-SSA<Interrogativ<duoqaaseq-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegukioq-NNGUR-SSA<Indikativ<han+LIFinland<Terminalis+LIEsbjerg+MIU-U<Participium<jeg+LIqallunaaq-U+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LIakisooq-U+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jegPaamiut+MIU-U-SSA<Interrogativ<dukalaaleq<ental<AbsolutIvittuut<Instrumentalis+LUeqqumiitsuliortoq-LIRI+TAR-SSA<Participium<jeg+LIUpernavik+MIU-U+TAR-SSA<Indikativ<jegUummannaq<Absoluteqqaama+GALUAR<Indikativ<JegJer+LIakisooq-NNGUR-SSA<Indikativ<han+LInuliaq<flertal<LokalisQeqertarsuaq<Instrumentalis+LIKangerlussuaq+MIU-NNGUR<Participium<jegFinland+MIU-LIRI-SSA+GALUAR<Indikativ<vipiareer<Indikativ<viTasiilaq<Terminalisoqaasilerisoq+MIU-U+TAR-SSA<Interrogativ<duNuuk+MIU-QAR<Indikativ<hanIlulissat<Absolut+LUoqaaseq-LIRI+TAR+GALUAR<Participium<jeg+LIManiitsoq<Lokalisoqaasilerisoq-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Interrogativ<dupiareer<Participium<jeg+LUqallunaaq<flertal<Lokalis+LIEsbjerg+MIU-QAR<Indikativ<hanilinniar+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<viTasiilaq+MIU-QAR<Indikativ<han+LUkunngi-NNGUR-SSA<Indikativ<hanEsbjerg+MIU-LIRI<Indikativ<vi+LIPaamiut+MIU-U<Interrogativ<duKangerlussuaq+MIU-NNGUR-SSA+GALUAR<Participium<jegPaamiut+MIU-QAR<Indikativ<hanIlisimatusarfik<flertal<Instrumentalis+LUQaqortoq<Terminalis+LIFinland+MIU-U-SSA<Indikativ<viQeqertarsuaq<Absolut+LUkalaaleq-NNGUR-SSA<Indikativ<jegIvittuut+MIU-NNGUR+TAR-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LUataata-QAR<Participium<jegeqqumiitsuliortoq+MIU-QAR<Indikativ<han+LIManiitsoq+MIU<ental<Terminalis+LIUummannaq+MIU-LIRI+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LUilinniar+TAR+GALUAR<Participium<jegpiareer-SSA+GALUAR<Indikativ<jeg+LUkalaaleq-QAR-SSA<Indikativ<hanQeqertarsuaq+MIU-QAR<Indikativ<hanEsbjerg+MIU<flertal<Instrumentalis+LIqallunaaq-QAR<Indikativ<han+LUataata-NNGUR-SSA<Indikativ<han+LUTasiilaq<Terminalis+LIKangaatsiaq+MIU-QAR<Indikativ<hanFinland+MIU-U+TAR<Indikativ<vikalaallisut<Partikel+LIGentofte+MIU-LIRI+TAR+GALUAR<Participium<jegilinniar+TAR-SSA+GALUAR<Participium<jeg+LIPaamiut<Lokalis+LU