Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
ukii-RIIR<Causativ<jegsivikip+NIKUU<Causativ<jegnaammassi<Causativ<HanMigtulluar-QQU<Indikativ<HanMigsu-QQU<Indikativ<JegHampaasi+NIKUU<Indikativ<JegHamsoqutigә<Indikativ<JegHamaqqutigә+NIR<Causativ<HanMigpaasi<Causativ<JegHampaasi+NIRU<Causativ<HanMignalu+NIQAR<Indikativ<hantulluar-QQU<Causativ<HanMigsu+VALLAAR<Causativ<jegnalu+NIKUU<Causativ<JegHamaqqutigә+NIRU<Causativ<HanMigsuliffik-SSAQ<ental<min<Relativsoqutigә-QQAAR<Indikativ<HanMigukii+NIRU<Causativ<jegoqarfigә-INNAR<Indikativ<HanMignalu+NIKUU<Causativ<HanMigoqarfigә-INNAR<Indikativ<JegHamsu+NIKUU<Causativ<jegnalu-QQAAR<Causativ<JegHamukii+VALLAAR<Indikativ<hanoqarfigә+NIKUU<Indikativ<HanHampaasi-RIIR<Indikativ<HanHamaallartip-RIIR<Causativ<jegnaammassi-INNAR<Causativ<HanMigaallartip-INNAR<Causativ<jegaqqutigә-RIIR<Causativ<HanMigtusilar-QQU<Causativ<HanMigpaasi<Indikativ<JegHamaappaq-SSAQ<ental<min<Relativsivikip+NIKUU<Indikativ<hannalu<Indikativ<HanMigunip-QQAAR<Causativ<jegpaasi-QQAAR<Indikativ<JegHammarluliaq-SSAQ<ental<min<Relativnaammassi-QQAAR<Indikativ<JegHampaasi+NIRU<Indikativ<HanMigpaasi-QQU<Indikativ<JegHamaffaq+GIIT<flertal<Absolutnaammassi-INNAR<Indikativ<JegHamaqqutigә-INNAR<Indikativ<HanMignaammassi+NIR<Causativ<HanMigsu+NIKUU<Indikativ<hannalu-RIIR<Indikativ<HanHamaqqutigә-QQAAR<Causativ<JegHamunip-INNAR<Causativ<jegoqarfigә-QQU<Causativ<HanMigpaasi+NIRU<Causativ<JegHamtaamak<Partikelnalu-QQU<Causativ<HanMigaallartip+NIKUU<Indikativ<hansoqutigә<Indikativ<HanMigsivikip-INNAR<Causativ<jegsoqutigә-QQAAR<Indikativ<JegHamtulluar-RIIR<Indikativ<hansoqutigә+VALLAAR<Indikativ<HanMignaammassi-RIAR<Causativ<HanMigpaasi-QQU<Causativ<HanMigtusilar-INNAR<Causativ<jegtulluar-QQU<Causativ<JegHamunip<Indikativ<hanpaasi-QQAAR<Causativ<JegHampaasi+NIKUU<Causativ<JegHamaqqanillit-SSAQ<flertal<Absolutaqqutigә+VALLAAR<Causativ<JegHamsivikip<Causativ<jegtusilar+NIKUU<Indikativ<hanaallartip-QQAAR<Causativ<jegoqarfigә-RIAR<Causativ<JegHampaasi-QQU<Indikativ<HanMigsivikip-QQAAR<Indikativ<hantusilar-QQU<Indikativ<HanMigsoqutigә+NIR<Causativ<JegHamtusilar-QQU<Causativ<JegHamsivikip+VALLAAR<Causativ<jegaallartip+NIKUU<Causativ<jegoqarfigә-QQAAR<Indikativ<JegHamoqarfigә+NIR<Causativ<JegHamtusilar+NIRU<Indikativ<hantulluar+NIKUU<Causativ<jegmarluliaq<ental<sin<Absolutsu-RIIR<Causativ<jegpaasi+VALLAAR<Causativ<JegHamnaammassi+NIQAR<Indikativ<hannalu<Causativ<HanMignalu+NIKUU<Indikativ<HanMigsu+VALLAAR<Indikativ<hanoqarfigә-QQAAR<Causativ<JegHamukii-RIAR<Causativ<jegsivikip-RIIR<Causativ<jegsoqutigә-RIIR<Indikativ<JegHamnaammassi-RIIR<Indikativ<HanHamnaammassi-RIIR<Indikativ<HanMigpaasi+NIKUU<Indikativ<HanMigsivikip-QQU<Causativ<JegHamsoqutigә-RIIR<Indikativ<HanMigoqarfigә<Causativ<JegHam