Skriv følgende ord i færdig form. Tryk på for at tjekke svaret, på for at vise oversættelsen, på for at vise løsningen, eller på for at høre svaret.
Esbjerg+MIU-QAR+NIQ+LItallimat-INNAQ<flertal<Terminalis+LIUummannaq+MIU-NNGUR+TAR=SSA=GALUAR+NIQ<ental<Aequalis+LUkingulleq-QAR-LAAR<Participium<jegQaqortoq+MIU-U-LAAR=TAR<Interrogativ<duangajulleq-LIK<flertal<Absolut+LIsuli<Interrogativ<dusuli-LAAR<Participium<jegeqqumiitsuliortoq-NNGUR+TAR=GALUAR<Interrogativ<dueqqumiitsuliortoq+MIU-QAR+NIQ+LUukioq<ental>Absoluteqqumiitsuliortoq+PASSUAQ<flertal<Absolut+LIUpernavik+MIU<flertal<Instrumentalis+LIqarasaasiaq<ental<min>Absolut+LUGentofte<Instrumentalis+LIanaana-NNGUR+GALUAR<Participium<jegpi-LAAR=TAR<Indikativ<JegJer+LIManiitsoq<Instrumentalis+LIAasiaat+MIU-LIRI-LAAR=TAR<Participium<jeg+LISisimiut+MIU-NNGUR<Indikativ<jeg+LUnukarleq-QAR-SSA<Participium<jeg+LItutsiuteqqip+GALUAR<Indikativ<vi+LUUpernavik+MIU-U+TAR=SSA=GALUAR<Participium<jegukioq<ental<Instrumentalis+LIeqqumiitsuliortoq-U+TAR=SSA=GALUAR<Interrogativ<dusammisari<Indikativ<JegJerqallunaaq+PASSUAQ<flertal<Instrumentalisataata-LIK<flertal<Absolut+LUoqaaseq+MIU-U+TAR=GALUAR<Interrogativ<duFinland+MIU-U+GALUAR<Participium<jegFinland+MIU-U+GALUAR<Interrogativ<dusammisari-SSA=GALUAR<Interrogativ<DuHamEsbjerg+MIU-U<Indikativ<han+LIFinland<Instrumentalisilinniar-LAAR=TAR<Interrogativ<duqallunaaq<ental>Absolut+LUillu-LIK<ental<AbsolutNanortalik<Absolutuanga<Pronomen+LIpiareer-LAAR<Participium<jegFinland+MIU-U+SIMA=TAR<Indikativ<jegakisooq-U+TAR=GALUAR<Participium<jeg+LITasiilaq+MIU-LIRI+TAR=SSA<Interrogativ<dunuup+TAR=GALUAR+NIQ<ental<Absoluttutsiuteqqip-SSA<Indikativ<jegIlloqqortoormiut+MIU-QAR<Indikativ<hanAvanersuaq+MIU-NNGUR+NIQ<flertal<RelativTasiilaq+MIU<flertal<Lokalisulloq-INNAQ<ental<deres>Absolut+LUoqar<Participium<jeg+LIqarasaasiaq+MIU-U<Indikativ<hanQasigiannguit<Lokalis+LIkunngi-QAR-LAAR<Interrogativ<duoqaluttuar-SSA=GALUAR<Participium<jegukioq<ental>Absolut+LUaap<Partikel+LIkunngi-QAR+SIMA=TAR<Indikativ<jegEsbjerg+MIU-U-SSA+NIQ<ental<Terminalistaa<Interrogativ<DuHamsammisari+SIMA=TAR<Indikativ<DeHam+LIEsbjerg+MIU-U-LAAR+NIQ<ental<deres<AbsolutSisimiut+MIU-NNGUR-LAAR=TAR+NIQ<ental<deres<Absolut+LUQaqortoq+MIU-QAR+NIQ+LUAasiaat+MIU<ental<Instrumentalis+LIPaamiut+MIU-U-SSA<Participium<jegateqar+GALUAR<Participium<jeg+LIkunngi+MIU<ental<InstrumentalisIlulissat+MIU-LIRI+SIMA=TAR<Interrogativ<duFinland+MIU-NNGUR+SIMA=TAR<Participium<jegnukappiaraq<ental<Absolut+LIkingulleq<flertal<Instrumentalis+LIkunngi-INNAQ<flertal<TerminalisAvanersuaq+MIU-NNGUR+SIMA=TAR<Interrogativ<dututsiuteqqip+TAR=SSA=GALUAR<Participium<jegnuup-SSA<Participium<jeg+LUtutsiuteqqip-SSA=GALUAR+NIQ<flertal<Relativ+LImeeraq-NNGUR-LAAR<Indikativ<jeg+LUtallimat-INNAQ<flertal<Aequalisulloq+MIU-QAR+NIQIvittuut+MIU-U+SIMA=TAR<Participium<jegnuup+NIQ<flertal<Absolut+LUManiitsoq<Instrumentaliseqqaama+SIMA<Interrogativ<DuHamanaana-LIRI+SIMA<Indikativ<vi+LUpi+GALUAR<Interrogativ<DuHampi+SIMA=TAR<Indikativ<HanHamnuliaq+MIU<flertal<Lokaliseqqumiitsuliortoq+PASSUAQ<flertal<Lokalismeeraq-NNGUR+TAR<Participium<jegSisimiut+MIU-U+NIQ<ental<deres<AbsolutTasiilaq+MIU-U+SIMA+NIQ<flertal<Absolut+LIPaamiut+MIU-U+TAR+NIQ<flertal<TerminalisQasigiannguit<Absolut+LIkingulleq+MIU-QAR+NIQ+LIakisooq<ental<Lokalis+LIAvanersuaq+MIU<flertal<Terminalistutsiuteqqip<Participium<jeg+LIIvittuut+MIU-NNGUR-SSA=GALUAR<Indikativ<jeg+LUEsbjerg+MIU-LIRI-LAAR<Participium<jegkunngi-QAR-SSA<Indikativ<jeg+LU